sejsmika
Geoelektryka - badania geoelektryczne

Jest to grupa metod stosowanych do rozpoznania wgłębnej budowy zewnętrznej skorupy ziemskiej, wykorzystującej własności elektrycznych skał. Przedmiotem obserwacji są właściwości pola elektrycznego wytworzonego sztucznie w podłożu przez system elektrod na których utrzymywana jest stała różnica potencjałów.
Najbardziej rozpowszechnioną metoda jest tu metoda elektrooporowa a z niej „resistivity imaging” tzw. obrazowanie elektrooporowe, które łączy ze sobą profilowanie i sondowanie.
Metoda ta polega na jednoczesnym zastosowaniu kilkudziesięciu (kilkuset) elektrod pomiarowych rozstawionych wzdłuż lini badawczej i przeprowadzeniu automatycznego profilowania zestawem wielu układów pomiarowych. Ten sposób pomiaru jest obecnie najbardziej zaawansowaną metodą pomiarów geoelektrycznych. Jest ona bardzo szybka i nieinwazyjna metodą, gwarantującą wysoką rozdzielczość wyników w 2D jak i 3D.

sejsmika

geoelektryka1

 

Profesjonalne badania geoelektryczne o niesamowitej skuteczności!

Geoelektryka ma szerokie zastosowanie i jest wykorzystywana na rzecz przedsiębiorstw, a także osób prywatnych. Dzięki badaniom geoelektrycznym można na przykład zaplanować idealne miejsce na studnię bez konieczności wykonywania testowych odwiertów, dzięki czemu nie ingeruje się za bardzo w teren, a przy tym oszczędza czas i pieniądze. To jednak nie wszystko, ponieważ zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta. Z tego powodu zawsze oferujemy indywidualne podejście do zlecenia!

Nasza firma ma już ponad 10 lat doświadczenia. Pracują dla nas wyłącznie wyspecjalizowani inżynierowie, którzy zawsze dotrzymują terminów zlecanych przez klienta badań. Świadczymy też profesjonalne doradztwo. Stosowane przez nas metody mogą być stosowane w przypadku każdego rodzaju gleby!

Wykonywane przez nas badania geoelektryczne mogą się odbyć na terenie całego kraju. Chętnie dotrzemy w wybrane miejsce i dokonamy profesjonalnych analiz, a następnie wręczymy klientowi rzetelne wyniki z opracowaną przez nas interpretacją. Nie bez powodu zaufało nam już tyle osób.

Jeżeli interesuje Cię nasza oferta, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie zaproponujemy indywidualne warunki współpracy. Odpowiemy także na wszystkie pytania, jeżeli coś będzie dla Ciebie niejasne. W każdym przypadku jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony z naszych usług.

Firma GeoVolt stosuje techniki pomiarowe w wariancie
  • tomografia elektrooporowa 2D/3D (resistivity imaging),
  • pionowe sondowania elektrooporowe VES
  • profilowania elektrooporowe EP
ZASTOSOWANIE

Obrazowanie elektrooporowe znalazło szerokie zastosowanie jako: wyznaczanie stropu starszego podłoża, identyfikacja płaszczyzn poślizgowych na osuwiskach, poszukiwania poziomu wodonośnego, badanie rozchodzenia się zanieczyszczeń, poszukiwanie pustek, poszukiwanie złóż surowców skalnych, rozdzielenie nadkładu osadów, monitoring.

geoelektryka2

geoelektryka3

Senatorska 53h/2
35-317 Rzeszów

792 234 149

biuro@geovolt.pl

Sprawdź również:

GeoVolt zapraszamy do kontaktu