sejsmika
Badania sejsmiczne

Metoda sejsmiczna polega na wywołaniu sztucznej fali sejsmicznej, obserwowaniu jej przebiegu i wydzieleniu ośrodków różniących się sprężystością. Podstawą interpretacji w badaniu sejsmicznym są hodografy odpowiednich typów fal, czyli zależności czasu przejścia fali sejsmicznej od odległości od punktu wzbudzania do detektora.
Na podstawie hodografów określić można właściwy model budowy wgłębnej ośrodka geologicznego, wyznaczyć prędkości rozchodzenia się fal sejsmicznych w ośrodku skalnym, które pozwalają na identyfikację typu skał ,a także ich porowatości, spękania itd. oraz określić głębokość, na której występują granice własności sprężystych różnicujących dany ośrodek.

sejsmika

Dla pomiaru prędkości fali stosuje się wielokanałowe sejsmografy – urządzenia pozwalające na elektroniczne wzmocnienie, wyświetlenie i zarejestrowanie przebiegu fali wzbudzonej w badanym ośrodku. Dane przebiegu fali rejestrowane są za pomocą geofonów umieszczonych na powierzchni gruntu i połączonych z sejsmografem.

 sejsmika1sejsmika2

 

Profesjonalne badania sejsmiczne bezinwazyjne

Proponowane przez nas badania sejsmiczne są przede wszystkim bezinwazyjne. Dzięki temu nie wpływamy na badany teren, a jednocześnie nasze działania wyróżnia wyjątkowa skuteczność. Często współpracujemy z wielkimi przedsiębiorstwami, które potrzebują dokładnej analizy terenu przed wdrożeniem w życie inwestycji budowlanych i wykopaliskowych. Zawsze stawiamy na indywidualne podejście do klienta i rzetelną interpretację badań sejsmicznych. 

GeoVolt działa na rynku od ponad dekady. Na przestrzeni lat zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, by nie tylko pracować skutecznie, ale też szybko. Nasi klienci zawsze mogą mieć pewność, że dotrzymamy planowanych terminów badań sejsmicznych. Mieliśmy okazje podjąć się kilku tysięcy zleceń, zawsze ciesząc się ze współpracy ze zleceniodawcami. 

Korzystamy wyłącznie z nowoczesnych narzędzi, które pozwalają w szybkim tempie otrzymać wyniki badań sejsmicznych. Praca naszych inżynierów jest doceniana na terenie całego kraju. Nasze badania pozwalają zrezygnować z kosztownych robót geologicznych, dzięki czemu korzystając z naszych usług, zaoszczędzisz czas oraz pieniądze! 

Coś jest dla Ciebie niejasne? A może jesteś zainteresowany naszymi usługami? W każdym przypadku serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi, a także przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb! Postaw na pełen profesjonalizm!

Firma GeoVolt prowadzi badania sejsmiczne w postaci

  • profilowań refrakcyjnych
  • tomografii refrakcyjnej
  • MASW – wielkokanałowa analiza fal powierzchniowych

ZASTOSOWANIE

Przygotowanie terenów pod budowę tuneli, zapór dróg i autostrad, badanie stanu wiaduktów, zapór i terenów pogórniczych, ocena uszkodzonych budowli wywołanych działalnością człowieka, ocena urabialności skały w kamieniołomach. Metoda ta pozwala wyznaczyć parametry geotechniczne w sposób pośredni z wykorzystaniem klasyfikacji jakości górotworu oraz dostarcza informacji o strukturze ośrodka i występowaniu stref osłabienia.

sejsmika3

sejsmika4

Senatorska 53h/2
35-317 Rzeszów

792 234 149

biuro@geovolt.pl

Sprawdź również:

GeoVolt zapraszamy do kontaktu