Tomografia elektrooporowa Warszawa

Tomografia elektrooporowa jest metodą wykrywania zmian struktury w podłożu. Innymi słowy, zajmujemy się rozpoznawaniem budowy geologicznej Ziemi. Tomografia elektrooporowa przydaje się podczas sprawdzania lub wyszukiwania złóż metali kruszywa czy tzw. struktur wodonośnych (wody płynącej pod ziemią). Dla nas – profesjonalistów – jest to sprawa jasna, aczkolwiek rozumiemy, że dziwnie brzmiąca i długa nazwa może nieco odstraszać. Wykwalifikowany zespół, jakim dysponuje GeoVolt poradzi sobie z każdym zleceniem.

Na czym polega tomografia elektrooporowa?

Grunt posiada potencjał przewodnictwa elektrycznego. Wykorzystując ten fakt, zajmujemy się badaniem struktury gleby. Zestaw elektrod, czujników i potencjometrów przesyła sygnał do komputera, w którym ukazuje się obraz, z którego odczytujemy, jak przedstawia się grunt w konkretnym miejscu.

Płynąca w ziemi rzeka może uniemożliwić ingerencję w grunt albo okazać się świetnym miejscem do wybudowania studni. Złoża ropy naftowej również nie dadzą szansy na wykopy, z kolei skalny „taras” może za to ułatwić postawienie domu.

GeoVolt to firma, która zajmuje się właśnie badaniami, które mają pomóc w identyfikacji terenu. Jest to pierwszy krok do tego, by rozpocząć inwazyjne działania w glebie. Powodem karalności samowoli budowlanej w Polsce jest m.in. nierzetelny dobór gruntu przed postawieniem konstrukcji.

Tomografia elektrooporowa w Warszawie

Również stolica Polski nie jest pozbawiona potrzeby głębszej eksploracji dla potrzeb inżynierii, geologii, geotechniki, archeologii, hydrogeologii, ochrony środowiska i budownictwa. Każdy skrawek Ziemi jest cenny i kryje w sobie tajemnice, warto zatem dla własnego bezpieczeństwa zlecić badanie elektrooporowe. Rozwój technologiczny to rzecz nieodzowna we współczesnych świecie, jednak wszelkie ingerencje rozpoczęte bez konsultacji ze specjalistami mogą okazać się negatywne w skutkach – doprowadzić do katastrofy.

Tomografią elektrooporową w Warszawie zajmujemy się my – Geovolt. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem, który umożliwi przeprowadzenie niezbędnych czynności hydrogeologicznych i geologiczno-inżynierskich.

Jak zamówić usługę tomografii elektrooporowej w Warszawie?

GeoVolt jest firmą, która na co dzień działa w Rzeszowie; nie stanowi dla nas jednak problemu dojazd. W związku z tym zachęcamy do kontaktu przede wszystkim telefonicznego (tel. 792 234 149) lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce kontakt (http://geovolt.pl/kontakt). Otwarci jesteśmy również na korespondencję mailową – wszelkie pytania i sugestie przyjmujemy pod adresem biuro@geovolt.pl.

Tomografia elektrooporowa wymaga, by zajmowały się nią osoby wykwalifikowane w tej dziedzinie – proszę zatem w pierwszej kolejności umówić się na spotkanie, na którym omówimy szczegóły usługi, także w Warszawie.

Senatorska 53h/2
35-317 Rzeszów

792 234 149

biuro@geovolt.pl

Sprawdź również:

GeoVolt zapraszamy do kontaktu